Tým Bookigami tvoří pár, který má od malička velkou úctu ke knihám. A nejen, že knihy čteme (a s láskou uchováváme kolem tisíce svazků), ale také jsme jich i několik napsali (např. Maják v moři strachu). Díky tomu máme celkem jasnou představu, kolik se za každou popsanou stránkou skrývá času a práce. O to víc nás trápilo, že staré a nečtené knihy často nekončí v antikvariátech, ale v popelnicích a ve sběru. A tak se stalo, že spojením trpělivosti a zručnosti na jedné straně, a matematiky a programování na druhé straně, začaly postupně vznikat různé tvary a písmena, složená do starých knih, které by jinak neměly žádné uplatnění.
Z toho důvodu na našich stránkách v drtivé většině najdete práce vytvořené do starých knih, které už nikdo nechtěl a jejich osud se zdál zpečetěn. Naštěstí se ale dostaly k nám, a s tím také dostaly šanci najít nový domov. Knížky nové, nedávného data vydání, téměř nikdy nepoužíváme, protože stále mohou najít ještě svoje čtenáře.
Co se týče rozdělen rolí v Bookigami, tak mužská polovička týmu má na starosti fungování technické stránky projektu – správu webu, programování a reklamu. Na tvoření do knih ale nemá dostatek trpělivosti :-). Naproti tomu ženská polovička si neláme hlavu se SEO optimalizací a podobnými věcmi, zato v jejích rukou stráví každá kniha několika hodin. Během toho času je s velkou pečlivostí a láskou vyskládán požadovaný nápis nebo obrázek, než se vydá na cestu k novému majiteli.
Pokud budete mít nějaké otázky, můžete nejprve navštívit sekci Nejčastější dotazy. V případě, že tam nenaleznete odpověď, můžete využít náš kontaktní formulář a podle tématu dotazu vám jeden z nás odpoví. 
Dita Bleierová a Jan Kadlčík
Tým Bookigami.cz